Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČINNOST SBORU, SOUTĚŽE, 2013

 2013

 2010                                                                               2011                                                                      2012

 

    RCM 26.5. v Blízkově         výsledky

    Výsledky Okrskové soutěže  zde

Sbor dobrovolných hasičů Blízkov

Činnost v roce 2013

 

Lyžování

 První letošní akcí našeho sboru bylo tak jako vloni lyžování na Dědkově. Příznivé sněhové podmínky umožnily uspořádat lyžování pro hasiče a členy jejich rodin. Tato sportovní akce se uskutečnila v sobotu 15. února v 10. hodin. Byly rozdány lístky na vlek, které sbor zakoupil. Začalo se lyžovat. Na oběd se ohřály párky. Počasí nebylo úplně nejlepší, byla mlha a padal sníh, ale lyžařům to nevadilo. Lyžování se zúčastnilo asi 25 hasičů a rodinných příslušníků.

  Maškara

 V sobotu 9. února jsme pořádali maškarní průvod obcí. Po obědě jsme se sešli u hasičky, skříňovou avii jsme změnili na šatlavu a nainstalovali jsme bar. Masky se převlékly a průvod se vydal obejít obec. Hudbu obstarali Puža Václav na harmoniku, Bradáč Stanislav na buben a Sedlák Mirek na vozembouch. V průběhu maškary občané hostili masky a doprovod množstvím různých pochutin. Počasí bylo dobré, masek bylo více než loni, a to 23 masek. Po skončení se všichni přemístili do Obecního domu, kde se pokračovalo dětskými šibřinkami a později maškarním bálem. Akci v Obecním domě zorganizoval spolek živnostníků z Blízkova.

Brigáda

V únoru se nám naskytla možnost brigády na úklid a pálení klestí po těžbě dřeva v lese. Této možnosti jsme využili a v sobotu 23. jsme brigádu odpracovali.  Uklízeli jsme les nedaleko obce Vlkov, poblíž železniční trati na Křižanov.  Práce byla velmi náročná a počasí bylo špatné. Hustě sněžilo, foukal vítr, přesto se nám podařilo vše zdárně dodělat. Brigády se zúčastnilo 24 hasičů.

 Taneční zábava

V sobotu16. března náš sbor pořádal taneční zábavu v kulturním domě v Netíně. Hrála skupina ACORD. Přišlo dost lidí, a tak náš finanční zisk byl velmi dobrý. Zábava proběhla celkem dobře. Až na konci byly problémy s několika hosty a došlo k menším škodám, které jsme následně museli řešit. Pořádání tanečních zábav je náročné, a tak patří poděkování všem, kdo se na ní podíleli.

Nákup vybavení

V březnu jsme za finanční příspěvek obce pořídili náhradní díly na stříkačku, 2 uniformy pro naše členky a 1 uniformu pánskou. Koupili jsme také 1 pracovní oděv. Pořídili jsme celou sadu sportovních hadic. V květnu jsme museli dokoupit celou sadu hadic pro mládež.

V červnu se starosta a velitel zúčastnili jako zástupci našeho sboru slavnostní schůze sboru dobrovolných hasičů v Pavlínově  která se konala jako součást oslav 110 výročí založení místního sboru. 

V posledních letech se  stalo zvykem  že po skončení všech soutěží si uspořádáme uzavření sportovní sezony. Tato akce se konala v sobotu 5. října. Bratr Milan Chlubna sehnal sele, postaral se o jeho naložení a potom i o upečení. Bratr Zdeněk Král zapůjčil bednu na opékání. Vzhledem k pozdnímu datu bylo rozhodnuto že opékání selete provedeme u hasičky. Dovezly se lavičky a daly se do hasičky. Celá akce dopadla dobře, sele bylo dobré a celé se snědlo.

Taneční zábava

V sobotu 16. listopadu jsme pořádali v kulturním domě v Netíně taneční zábavu se skupinou STREET69. Zábava se zpočátku nevyvíjela dobře, bylo málo lidí a až téměř okolo půlnoci se situace zlepšila. Po celkovém vyhodnocení zábavy  zisk nebyl takový  jaký jsme očekávali ale vzhledem k celému průběhu byl nakonec poměrně dobrý. Vzhledem k poslední zkušenosti se skupinou STREET69 jsme se rozhodly několikaletou spolupráci ukončit Poděkování patří obecnímu zastupitelstvu a starostce Netína za půjčení sálu.

V pátek 22. listopadu proběhl na okrsku v Měříně aktiv zasloužilých funkcionářů sborů okrsku Měřín. Tato schůze byla první takového druhu na našem okrsku a myslíme si že byla úspěšná. Okrskové vedení hodlá v tomto pokračovat a doufáme i ve vyšší účast zasloužilých funkcionářů. Za náš sbor se zúčastnil bratr Sýkora František kterého doprovodil starosta sboru.

5. prosince proběhla tradiční Mikulášská nadílka s čerty. Role Mikuláše se opět zhostil bratr Sýkora František, anděla dělala Sýkorová Kristýna, čertů bylo 8. Na balíčky které se rozdávaly přispěla opět také obec.

 

 

Zpráva velitele 2013

 

 

            V zimních měsících jsme se věnovali údržbě techniky a dovybavení hasičky. Nakoupili jsme nové savice, kompletní sadu úzkých hadic na požární sport, pracovní oblek a věci na dokončení stříkačky PS12.

            V únoru jsme udělali školení zásahové jednotky, které probíhalo v místním pohostinství, společně s námi se zúčastnili i hasiči z Dědkova. Školil nás Jiří Doležal, velitel profíků z Velkého Meziříčí. Zdravovědu provedla Hanka Oulehlová. Všichni se dozvěděli mnoho nových a důležitých informací.

            V březnu proběhlo školení velitelů ve Žďáře, kde kladli důraz především na inteligenci hašení a bezpečnost všech účastníků při požárů.

            Domluvili jsme si půjčení garáže na hřišti od Zdenka Holoubka, abychom nemuseli pořád převážet techniku z hasičky na hřiště a nazpět.

            Obešli jsme sponzory na okrskovou soutěž a RCM, abychom mohli nakoupit ceny, což nám dary od sponzorů pokryli.

            V květnu jsme uspořádali okrskovou soutěž, které se zúčastnilo 11 družstev mužů, 4 družstva žen a 6 družstev mládeže. My jsme měli 2 družstva mužů, družstvo „A“ skončilo na 4.místě a „B“ bylo diskvalifikováno. Ženy byly na 3.místě. Děcka byly první a druhé družstvo, které šlo mimo soutěž dosáhlo času, kdy byly započítávání a skončily na 2.místě. Překážky a časomíru jsme měli zapůjčeny z Netína.  Soutěž uváděl Blažek Stanislav. Rozhodčí byli složení ze sborů okrsku. Koncem května jsme uspořádali už po 5-té RCM. Počasí nás opět nezklamalo a opět pršelo a foukal vítr. Vodu jsme brali z casky z Měřína, kterou jsme dotlačovali z potoka. Hadice se po útoku vylévaly zpět na základnu, aby trať byla co nejvíce suchá. Časomíra byla z Hamrů. Rozhodčí jsme složili z našeho sboru a soutěž komentoval Zdeněk Bláha z Velkého Meziříčí. Soutěže se zúčastnilo 19 družstev. Protože soutěž probíhá dvoukolově, tak se jednalo o 38 útoků, naše hřiště to zvládlo bez problémů.

            V červnu bratři Chlubna M. a Frejlich P. dokončili dostavbu PS12. Poprvé ji vzali na vodu. Stříkačka tím je provozu schopná.

            V červenci proběhla soutěž O Černického šneka. Na tuto soutěž jezdíme pravidelně. Zúčastnili jsme se 2 družstvy mužů a jedno žen a dětí. Při této soutěži se saje z rybníka a 5 členů prolézá pneumatikou. Použili jsme nově postavenou stříkačku. Muži skončili „A“ na 4.místě a „B“ na 8.místě, kteří vyhráli šneka za nejhorší čas. Ženy skončily na 3.místě a děti na 4.místě. Pro poruchu stříkačky jsme se nemohli zúčastnit Dědkovské 8. Koncem měsíce proběhla soutěž Měřínský krpál. Družstvo mužů skončilo na 8.místě a ženy soutěž vyhráli.

            Začátkem srpna byla soutěž o Pohár starosty Otína. Muži z 9 družstev skončili na 5. místě, ženy dosáhli na 2.místo z 5 a děti ze 4 družstev skončili druzí. Soutěž probíhala podle pravidel ligy a RCM.

            V září jsme se zúčastnili dálkové dopravy vody v Netíně. Voda se vedla od vodní nádrže před školou směrem k farmě Němcových. Nácvik uspořádal okrsek. Každý sbor byl vybaven stříkačkou a 5 hadicemi „B“. Nácvik proběl v naprosté pohodě.

            Během měsíce října a listopadu jsme usušili hadice a proklouzkovali. Odvezli veškerou techniku z hřiště do hasičky a uklidili veškeré věci na cvičení. Vrátili garáž, ale domluvili se na opětovném půjčení z jara.

            V listopadu proběhlo školení velitelů ve Velkém Meziříčí, kde nám kladli na srdce hlavně bezpečnost.

 

Tím chci poděkovat všem za práci, hlavně těm, kteří se zúčastnili akcí, soutěží a reprezentují náš sbor.  

 

 

Zpráva velitele - mládež 2013

 

            Hned v lednu jsme uspořádali exkurzi u hasičů ve Velkém Meziříčí. Zúčastnilo se 13 dospělých a 18 dětí. Hasiči nám ukázali veškerou techniku a ke všemu nám něco sdělili. Všem se exkurze líbila.

            V únoru jsme byli lyžovat na Dědkově.  I když nám po celou dobu sněžilo, tak jsme si to užili. Zúčastnilo se 15 dětí a 11 dospělých.

            Dále se pro děcka uspořádalo škole ve zdravovědě, které provedla Hanka Oulehlová.

            Ve Velkém Meziříčí proběhla schůze rady RCM , kde se domlouvaly pravidla a kalendář soutěží. Pravidla zůstaly stejná, opět se cvičí na krátké i dlouhé savice. Kalendář obsahoval 10 soutěží.

            Začátkem dubna jsme se sešli s dětma v hasičce. Sešlo se nám 13 dětí, tím jsme byli schopni dát dohromady 2 družstva. Začali s námi cvičit 2 noví kluci z Černé. Cvičí za nás nejen děcka z Blízkova, ale i z Dědkova a 3 z Černé. Od této chvíle jsme se scházeli každý týdena jakmile nám to dovolilo počasí, tak jsme začali chodit dvakrát týdne na hřiště.

            První soutěží byl okrsek, kde jsme měli dvě družstva. První družstvo vyhrálo a druhé šlo mimo soutěž, ale s časem kterého dosáhli by se umístili na 2. místě. Začátek nám vyšel.

            19.května proběhla první soutěž RCM ve Stránecké Zhoři. Zúčastnili jsme se 2 družstvy. Naše „A“ na krátké i dlouhé savice zvítězilo a „B“ na krátké skončili na 6.místě a na dlouhé 5-tí z 19 družstev. To jsme vůbec nečekali.

 

            Další týden byla soutěž u nás a opět jsme měli dvě družstva. „A“ skončilo v obou kolech na prvním místě a „B“ na krátké 11-tí a na dlouhé 13-tí z 19 družstev.  Opravdu jsme nečekali, že dvě kola po sobě děcka vyhrají a udělí nám takovou radost.    

            První týden v červnu proběhla soutěž v Lomničce, kde jsme měli 1 družstvo. Na krátké jsme se umístili na 4.místě a na dlouhé až 12-tí.

            8.června při příležitosti 110.výročí založení sboru v Pavlínově jsme skončili na 2.místě. Hned druhý den byl RCM v Kochánově, účastnili jsme se opět s jedním družstvem. Na krátké savice jsme byli na 5.místě a na dlouhé jsme byli diskvalifikování. Další týden jsme byli ve Znětínku. Zase se nám nepodařilo dát dohromady dvě družstva, tak jsem měli pouze jedno. Na krátké savice jsme se umístili na 2.místě a na dlouhé jsme dosáhli času 12,37 vteřin a vyhráli jsme. Tomu času jsme vůbec nechtěli věřit a nebyli jsme jediní. Následující sobotu byla soutěž v Kameničce, kde jsme loňský rok vyhráli putovní pohár. Soutěžilo se dvoukolově. Při prvním kole nám praskla hadice, ale při druhém to vyšlo a odvezli si pohár podruhé. Hned v neděli proběhl RCM ve Velkém Meziříčí. Zúčastnilo se 17 družstev. Podařilo se nám složit dvě družstva. Na krátké savice se „A“ ani „B“ nevedlo. „A“ nedokončilo pro technickou závadu a „B“ bylo diskvalifikováno. Na dlouhé savice to bylo lepší a „A“ skončilo na 2.místě a „B“ sedmí. 30.června proběhlo 7.kolo v Měříně. Zúčastnilo se 16 družstev. Na krátké savice jsme se umístili na 3.místě a na dlouhé 4-tí. Tím skončila jarní část. V průběžném pořadí jsme byli na krátké savice první a na dlouhé druzí.

            Zúčastnili jsme se také soutěže v Černé, kde jsme se umístili na 4. místě.

            V srpnu proběhla soutěž o pohár starosty Otína.  Zúčastnily  se 4 družstva a my jsme skončili na 2.místě.

            Po prázdninách bylo 8. kolo RCM v Radostíně. Na krátké savice se nám to vůbec nepovedlo a skončili jsme na 13. místě a na dlouhé jsme dopadli lépe a skončili jsme 4-tí.

            Druhou neděli v září proběhla soutěž v Hamrech. Tady se nám povedlo opět složit 2 družstva. Družstvo „A“ na krátké savice skončilo na  8 . místě a „B“ na 9. místě z 16 družstev. Na dlouhé savice to vyšlo „A“ vyhrálo a „B“ se umístilo na sedmém místě z 18 družstev. Poslední soutěž RCM proběhla v Dolních Loučkách, kde také proběhlo vyhlášení celého ročníku RCM. Na krátké savice jsme skončili na 8.místě a na dlouhé na 3.místě. V celkovém pořadí jsme na krátké savice skončily na 6.místě. Na dlouhé savice to bylo mnohem lepší a umístili jsme se na 2. místě se ziskem 103 bodů, pouze 3 body nás dělily od prvního místa. Při vyhlášení jsme si odvezli ještě jeden pohár a to Putovní pohár Miroslava Millera za nejlepší dosažený čas sezóny a ten byl 12,37.

            V letošním ročníku se průměrně zúčastňovalo 18 družstev. Děcka nám tím udělali velkou radost. Doufáme, že i příští rok budeme v těchto úspěších pokračovat.

            V listopadu se dva noví instruktoři zúčastnili školení v Přibyslavi.

            Tím chci poděkovat všem soutěžícím i jejich rodičům a instruktorům za jejich výkony a činnost, díky níž nás reprezentují po celém okrese i mimo.